گالری تصاویر
اطلاعیه ها
دسترسي به کليپها
دسترسي به کليپها
دسترسي به کليپها
 ٢١:١٤ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
شماره حساب کمک به هموطنان زلزله زده
شماره حساب کمک به هموطنان زلزله زده
کمک نقدي به هموطنان زلزله زده
 ١٨:٠٠ - 1396/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
سالروز رحلت رسول اکرم (ص)
ایمیل رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس
انتخابات ریاست جمهوری در ونزوئلا
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اقتصادي

اقتصاد:

ترینیداد و توباگو بالاترین میزان نرخ رشد اقتصادی را در بین کشورهای آمریکای لاتین در سال های گذشته با نرخ متوسط 8 درصد داشته و از رقم متوسط نرخ منطقه یعنی 7/3 درصد بسیار بالاتر بوده است.

اقتصاد ترینیداد و توباگو قویا تحت تاثیر صنعت نفت و پتروشیمی قرار دارد. بعد از نفت، صنعت توریسم نیز در این کشور رونق دارد. توریسم دراین کشور رو به توسعه است اما هنوز با کشورهای دیگر کارائیب فاصله دارد. بخش کشاورزی ترینیداد و توباگو نیز محصولاتی مانند مرکبات و کاکائو تولید می نماید.

در سال های گذشته سرمایه گذاری های هنگفتی در بخش گاز طبیعی مایع LNG، فولاد و پتروشیمی صورت گرفته است. پروژه هایی نيز در بخش پلاستیک و آلومینیوم در حال انجام می باشد. ترینیداد و توباگو اصلی ترین تولید کننده نفت و گاز در منطقه دریای کارائیب است ضمن آنکه تلاش داشته تا با تنوع سازی اقتصاد خود محصولات دیگری نیز صادر نماید که می توان به نوشیدنی های مختلف، مواد غذایی و سیمان اشاره نمود. بانک جهانی ترینیداد و توباگو را از لحاظ درآمد زایی اقتصاد در ردیف 69 دنیا قرار داده است.

نفت و گاز نزدیک به 80 درصد صادرات این کشور و 40 درصد ارزش تولید ناخالص ملی ترینیداد و توباگو را شامل می شود و تنها 5 درصد نیروی کار این کشور را در بر گرفته است.  این کشور یک مرکز مالی منطقه ای محسوب می شود و در سال های اخیر همواره مازاد تجاری با دیگر کشورها داشته است.

صنعت گاز مایع و رشد آن در ترینیداد و توباگو یکی از عوامل رشد توسعه اقتصاد آن در سال های اخیر بوده است.  نزدیک به 70 درصد واردات LNG آمریکا از ترینیداد و توباگو بوده که خود حاکی از اهمیت این صنعت و درآمد زایی آن برای این کشور مي باشد.  در دهه گذشته موتور محرک اقتصاد ترینیداد و توباگو بتدریج از نفت به سمت گاز چرخش داشته است. در سال 2013 تولید گاز طبیعی در این کشور به 40.6 میلیارد متر مکعب فوت بوده که 17.64 ميليارد متر مکعب آن صادر شده است. توليد نفت در سال 2013 حدود 119 هزار بشکه در روز و صادرات آن هم حدود 75340 بشکه در روز بوده است.

 ارزش کل واردات در سال 2013 حدود 9.638 ميليارد دلار که عمدتا مواد معدنی، انواع روغن ها، انواع ماشین آلات، تجهیزات مربوط به حمل و نقل، مواد غذایی، شیمیایی و دام زنده بوده و صادرات هم حدود 12.86 ميليارد دلار شامل نفت و مشتقات آن، گاز مایع، متانول، آمونیا، اوره، فولاد، انواع نوشیدنی ها، شکر، کاکائو، قهوه، میوه، انواع گل و بالاخره سبزیجات اعلام گرديده است.

مهمرتين شاخص هاي اقتصادي ترينيداد و توباکو در سال 2013 بدين قرار گزارش شده است: نرخ بيکاري 5.9درصد، تورم 5.4درصد، تعداد نيروي کار 621 هزار نفر، درآمد سرانه 20300 دلار، رشد اقتصادي 1.6درصد و GDP هم 27.14 ميليارد دلار.

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران