گالری تصاویر
اطلاعیه ها
مقیمین کشور ونزوئلا
برگزاری جشنواره شیخ یهایی
چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در تاریخ ۶ و ۷ دی ماه ۱۳۹۷ در اصفهان
 ١٨:٢٥ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
دانشجویان ایرانی خارج از کشور
عدم امکان انتقال دانشجوران ایرانی از ابتدای سال ۲۰۱۹ در رشته های پزشکی و داندانپزشکی
طبق مصوبه جدید شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی انتقال دانشجوی تحصیل در خارج از کشور به داخل از اول سال ۲۰۱۹ممنوع می باشد .
 ١٤:٣٣ - 1397/09/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری روز قدس در کاراکاس
اطلاعیه ویژه مشمولین غایب
اطلاعیه سقف مجاز ارز
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اقتصادي

اقتصاد:

اقتصاد سورینام تحت تاثیر صادرات نفت و طلا می باشد. این در حالیست که تا چندی پیش صنایع بوکسیت مهمترین عنصر اقتصاد سورینام را تشکیل می داد. معادن و صنايع وابسته 85درصد صادرات کشور و 25درصد درآمدهاي دولت را تشکيل مي دهد. با پایین آمدن تقاضای بوکسیت و آلومینیوم در دنیا از ارزش اقتصادی این کالا نیز کاسته شد. حدود یک چهارم مردم در بخش کشاورزی کار می‌کنند. اقتصاد سورینام وابستگی زیادی به تجارت با کشورهای دیگر دارد و شرکای عمده تجاری آن عبارتند از: هلند، آمریکا، کانادا و سایر کشورهای حوزه کارائیب. محصولات تولیدی عمده در سورینام عبارتند از طلا، نفت،  بوکسیت، موز، الوار، برنج، میگو و ماهی.

صادرات سورینام در سال 2013 بالغ بر 2.512 ميليارد دلار و واردات آن حدود 1.778 ميليارد دلار بوده است. اقلام صادراتی شامل آلمینیوم، طلا، نفت خام، الوار، میگو و ماهی، بنج و موز. واردات اساسی سورینام نیز شامل موارد زیر بوده است: بنزین، مواد غذایی، پنبه و کالاهای مصرفی. GDP این کشور در سال 2013 حدود 7.12 ميليارد دلار، نرخ تورم 4درصد، و نرخ رشد اقتصادی 4.7 درصد، درآمد سرانه 12900 دلار و بدهي خارجي هم 810 ميليون دلار بوده است. البته در سال 2011 دولت به منظور جبران کسري بودجه اقدام به کاهش 20درصدي ارزش پول ملي کرد. ارزش هر دلار آمريکا معادل 3.3 دلار سورينام است.

منابع معدنی بسیاری در کشور سورینام وجود دارد. مانند بوکسیت، منگنز، نیکل، طلا و نفت. شرکت های خارجي در دو دهه گذشته وارد حوزه فعالیت در معادن سورینام شده اند و اخیرا سورینام خود نيز کار استخراج معادن نفت و طلا را آغاز کرده است.

معادن طلای زیادی در سورینام وجود دارد و دولت با برخی شرکت های غربی به خصوص کانادایی قراردادهایی امضا نموده است. در مرزهای باتلاقی و جنگلی جنوبی و همجوار با برزیل، استخراج طلا به صورت غيرقانوني انجام می شوذ و تخمین زده می شود مالیات این طلاها بالغ بر یک میلیارد دلار در سال باشد که دولت سورینام از دست می دهد. اخیرا دولت برنامه هایی را برای کنترل بیشتر در این نواحی مورد بررسی قرار داده است.

در سال 2013 شرکت ملی نفت سورینام روزانه حدود 16 هزار بشکه نفت توليد و حدود 8 هزار بشکه صادرات داشته است.

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران