گالری تصاویر
اطلاعیه ها
جشن نوروز 1397 در اقامتگاه سفیر ج.ا.ایران در کاراکاس
جشن نوروز در تاریخ 21 مارس
جشن نوروز
 ١٦:٣٥ - 1396/12/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
دسترسي به کليپها
دسترسي به کليپها
دسترسي به کليپها
 ٢١:١٤ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
شماره حساب کمک به هموطنان زلزله زده
سالروز رحلت رسول اکرم (ص)
ایمیل رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اقتصادي

اقتصاد:

          مهمترين فعاليت هاي اقتصادي در کشور گويان عبارتند از: کشاورزي (برنج و شکر )، معدن ( بوکسيت و طلا )، الوار، ميگو، بسته بندي و صدور آب معدني که حدود 60درصد توليد ناخالص داخلي اين کشور را شامل مي شود.

کمبود نيروي کار و همچنين زير ساخت هاي ناکافي از مهمترين مشکلات اقتصادي در اين کشور مي باشند. در سال 2012 عليرغم وضعيت نامناسب اقتصادي در جهان، اين کشور شاهد رشد اقتصادي 3.3درصد بود. در سال هاي قبل بخش هاي کشاورزي و معادن کمک موثري به بالا رفتن رشد اقتصادي اين کشور نموده اند.گويان همچنين در سال هاي گذشته از نرخ پايين تورم برخوردار بوده است. در دو دهه گذشته سازمان هاي متعدد بين المللي در حوزه اقتصاد از کشور گويان حمايت نموده و شرکت هاي بزرگ آمريکايي، کانادايي، چيني، استراليايي، کره اي و انگليسي در اين کشور سرمايه گذاري کرده اند.

          صنايع شکر گويان بيشترين نيروي انساني شاغل در بخش صنعت را به خود اختصاص داده و 28 درصد از درآمد صادراتي را شامل مي شود. به دليل وجود جنگل هاي انبوه و دست نخورده، صادرات شيره درختان جنگلي نيز زماني از رونق خوبي برخوردار بود و در حال حاضر از صادرات اين ماده طبيعي کاسته شده است.

          نیروی کار کشور ۴۱۸ هزار نفر است. تولید ناخالص داخلی بر اساس قدرت برابری خرید در سال 2012 حدود 6 میلیارد و 593 میلیون دلار و درآمد سرانه 8500 دلار بوده‌است. حدود ۳۵% این تولید از بخش کشاورزی، ۱۹ درصد از صنعت و ۴۶ درصد از خدمات تأمین می‌شود.

          برنج، شکر، ماهی و میگو، ملاس، بوکسيت، طلا، آلومينيوم و چوب محصولات مهم دیگر این کشور هستند. مجموع صادارت گويان در سال 2013 حدود 1.337ميليارد دلار بوده که بیشترین صادرات گویان روانه ايالات متحده آمريکا(30.8%) کانادا (28.9٪)، بریتانیا(6.2%) و پرتغال، ترینیداد و توباگو، هلند، بلژیک و جامائیکا شده است. کل واردات گویان در سال 2013 بالغ بر 2.039ميليارد دلار گزارش شده که شامل محصولات صنعتی، ماشین‌ آلات، سوخت و مواد غذایی می‌شود که از آمریکا ۲2٪ ، ترینیداد و توباگو (21.8)%، چین(12.8%)، کوبا(6.1%) و سورينام(4%) تامين گرديده است.

          در سال 2007 دولت ماليات بر ارزش افزوده را جايگزين ماليات هاي گذشته نمود و درآمد قابل توجهي از اين ناحيه عايد دولت شده است. در سال هاي گذشته دولت گويان باز پرداخت بدهي هاي بين المللي و خارجي را در اولويت قرار داد و بخش عمده اي از بدهي به سازمان هاي بين المللي مانند صندوق بين المللي پول و بانک جهاني را پرداخت نمود. در سال 2013 ميزان بدهي خارجي گويان 1.846 ميليارد دلار، نرخ تورم 3.9درصد و رشد اقتصادي 5.3 درصد اعلام شد. هر دلار آمريکا 205.9 دلار گويان تبادل مي شود. 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران